Słowianie i ukryta historia Polski

   wersja do druku 
Powrót na stronę główną » Historia Słowian » Różne wyjaśnienia pochodzenia słowa "Słowianie" » Słowianie to ludzie Słowa 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:

Słowianie to ludzie Słowa

Jezyki słowiańskie i  pokrewne, na przykład bałtyckie są najbardziej rozwiniętymi językami ludzkości. Dlatego Słowianie pozytywnie odróżniali się swoją kulturą od innych narodów i  grup językowych.

Szczególnie tę opozycję widać w  przypadku porównania z  Niemcami, którzy przez ostatni 1000 lat byli sąsiadami Słowian.

W językach słowiańskich naszych zachodnich sąsiadów nazywa się rzeczownikiem pochodzacym od przymiotnika "niemy" - nie potrafiący artykuować słów, czyli nie potrafiący mówić.

Opozycja Słowianin - Niemiec, to oczywiste przeciwstawienie osoby umiejącej się porozumiec przy pomocy słowa osobie, która jest "niema", czyli nie potrafiąca się właściwie porozumieć.zobacz:

Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal