Słowianie i ukryta historia Polski

   wersja do druku 
Powrót na stronę główną » Historia Słowian » Różne wyjaśnienia pochodzenia słowa "Słowianie" » Słowianie to niewolnicy, bo ich nazwa pochodzi od ... angielskiego słowa "slave" 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:
Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie to niewolnicy, bo ich nazwa pochodzi od ... angielskiego słowa "slave" youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie to niewolnicy, bo ich nazwa pochodzi od ... angielskiego słowa "slave" facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie to niewolnicy, bo ich nazwa pochodzi od ... angielskiego słowa "slave" google+.png

Słowianie to niewolnicy, bo ich nazwa pochodzi od … angielskiego słowa "slave"

Jest to dość bzdurna teoria, ponieważ Słowianie słynęli ze swojego poczucia wolności.

Gdyby rzeczywiście w  czasach Cesarstwa Rzymskiego byli znani głównie z  tego, że byli niewolnikami, to nazywali by się "servusami", bo tak po łacinie nazywali się niewolnicy.

Poza tym Słowianie w  Rzymie znani byli głównie ze swojej waleczności.

A niewolnikami byli ludzie różnych narodowości, nie tylko Słowianie.

Dlatego zwolennicy tej teorii jako argument podają podobieństwo angielskich słów "slave" - niewolnik i  "Slav" - Słowianin.

Argument ten jest chybiony, ponieważ język angielski powstał dużo później i  jest w  nim dużo przypadkowych podobieństw.

Na przykład identyczne słowo "Polish / polish" oznacza zarówno Polaka jak i  polerowanie.

Z tego podobieństwa nie można wyciągać wniosku, że Polacy, to naród specjalizujacy się w  polerstwie, albo wręcz "naród wypolerowany" :-)

Bardzo ciekawej analizy antyniewolniczej postawy średniowiecznych Polków dokonał Mariusz Agnosiewicz w  [1]

1) Mariusz Agnosiewicz
Slav czyli slave. O  tym jak najbardziej wolnościowy lud dał nazwę niewolnikom
Mariusz Agnosiewicz
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10137


  •  

zobacz:

Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie to niewolnicy, bo ich nazwa pochodzi od ... angielskiego słowa "slave" youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie to niewolnicy, bo ich nazwa pochodzi od ... angielskiego słowa "slave" facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie to niewolnicy, bo ich nazwa pochodzi od ... angielskiego słowa "slave" google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal