Słowianie i ukryta historia Polski

   wersja do druku 
Powrót na stronę główną » Psychologia Polska i Słowiańska » Psychologiczne przyczyny porażki ludów słowiańskich od V w.n.e 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Psychologiczne przyczyny porażki ludów słowiańskich od V w.n.e youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Psychologiczne przyczyny porażki ludów słowiańskich od V w.n.e facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Psychologiczne przyczyny porażki ludów słowiańskich od V w.n.e google+.png
☼ Bardzo proszę o  wsparcie tego projektu… kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

Psychologiczne przyczyny porażki ludów słowiańskich od V w.n.e

Słowianie byli ludem wielkim i  sławnym, ale niestety od około V w.n.e zaczęli podupadać. Nie jest to ścisła data, ponieważ i  później mieli wielkie sukcesy, ale pojawiały się już zapowiedzi porażki. Na czym one polegały? Moim zdaniem, jeżeli pominiemy pierwotne przyczyny energetyczne, takie jak zmiana er kosmicznych i  nastanie tak zwanej Nocy Swaroga, to w  zakresie przyczyn łatwiej dla nas uchwytnych, należy zwrócić uwagę na aspekty społeczne i  psychologiczne.

Ponieważ niewiele wiemy o  tych czasach, a  ludy słowiańskie zamieszkiwały ogromne przestrzenie i  były bardzo rozczłonkowane, dlatego głos oddajmy kronikarzom.

Ibrahim ibn Jakub, żydowski kronikarz, szpieg i   analityk wywiadu z  mauryjskiej Cordoby z  czasów Mieszka I  około roku 961-962 napisał:

"…Na ogół biorąc, to Słowianie są skorzy do zaczepki i  gwałtowności i  gdyby nie ich niezgoda wywołana mnogością rozwidleń ich gałęzi i  podziałów na szczepy, żaden lud nie zdołałby im sprostać w  sile…" [1]

Zaś grecki kronikarz pisał:

"Trakowie się niczym od Scytów nie różnią, a   byliby nie do pokonania gdyby nie to, że są tak podzieleni wewnętrznie i   skłóceni wszyscy ze wszystkimi” [2]

Tu wyjaśniam, a  dalsze wyjaśnienia można znależć na tej stronie, pod hasłami Trakowie i  Scytowie, że ludy te były jak najbardziej ludami ariosłowiańskimi, legitymującymi się haplogrupą Y-DNA R1a i  kulturą ariosłowiańską.

Jak widać "niezgoda wywołana mnogością rozwidleń" oraz "podzielenie wewnętrzne i  skłócenie wszyscy ze wszystkimi” jest według tych pisarzy JEDYNĄ przyczyną ich problemów na arenie międzynarodowej.

Gdyby nie ta zbyt emocjonalna natura i  kłótliwość Słowian, to "…żaden lud nie zdołałby im sprostać w  sile…" oraz "… byliby nie do pokonania…".

A teraz spójrzmy na gmach Sejmu, co tam się dzieje …, na te kłótnie, i  czy ma to jakiś sens, a  jeżeli tak to dla kogo, bo chyba nie dla nas?

Kto na tym zarabia, bo na pewno nie my Słowianie-Polacy, my tylko za te kłótnie płacimy.

A pamiętajmy o  tym, że w  polityce nie ma nic przypadkowego, wszelkie działania mają podstawę i  cel ulokowany w  sferze ekonomii państw i  narodów.

Nie dajmy się ponieść emocjom politycznym, jak nasi przodkowie opisywani w  kronikach.

Myślę, że żadna ze stron konfliktów sejmowych nie pracuje dla Polski.

A może czas już na zmianę klasy rządzącej i  powrót do myślenia wspólnotowego?

Powrót do starożytnej świetności Słowian?

Czemu nie?

Marian Nosal
Warszawa, 20 I  2017

P.S.
Oczywiście ten artykuł dotyczy tylko psychologicznych aspektów upadku zewnętrznych i  wewnetrznych mocy Słowiańszczyzny.
Istnieją też przyczyny energetyczne, przbiegi kosmiczne, które decydują o  losach ludów i  narodów.
Na FB-kowej stronie "Słowianie i  ukryta historia Polski" użytkownik Artur Szymanek 27 II 2017 zauważył trzeźwo:
"W V wieku zaczęła się ostatnia era epoki Mroku Swaroga era Lisa. Na szczęście ta epoka i  ta era się skończyły."
I tego się trzymamy.
Literatura [3] podaje dość podobnie, ale z  dokładniejszym datowaniem:
"Poprzednia Epoka Lisa będąca pod wpływem Bogini Marzanny, która rządziła poprzez kłamstwo, obłudę, chytrość, gniew, chciwość, zachłanność i  mściwość (co symbolizuje lis) trwała od 392 do 2012 roku n.e. i  obecnie przeszła w  Erę Wilka/Białego Psa będącą pod wpływem Boga Welesa, który wprowadzi własne rządy trwające do 3632 roku n.e. po czym nastanie Era Bociana a  władzę przejmie Bóg Rod."

Literatura:
1) Wikipedia
Ibrahim ibn Jakub
pl.wikipedia.org/wiki/Ibrahim_ibn_Jakub
2) Czesław Białczyński
Wielka Lechia Odrodzona!
bialczynski.pl/2016/12/30/wielka-lechia-odrodzona/
3) Słowianie – Wiara Przyrodzona
Era Wilka, Świt Swaroga
wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/07/18/era-wilka-swit-swaroga/


zobacz:


Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Psychologiczne przyczyny porażki ludów słowiańskich od V w.n.e youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Psychologiczne przyczyny porażki ludów słowiańskich od V w.n.e facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Psychologiczne przyczyny porażki ludów słowiańskich od V w.n.e google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal