Słowianie i ukryta historia Polski

  in Spanish  wersja do druku 
Powrót na stronę główną » O portalu Słowianie i Ukryta Historia Polski » Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski google+.png
☼ Bardzo proszę o  wsparcie tego projektu… kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

Wstęp do portalu Słowianie i  Ukryta Historia Polski

Na stronie tej będę zamieszczał wszystkie interesujące informacje związane z  etnosem (przepraszam za to brzydkie obce słowo) Słowian i  historią Polski. Temat będę się starał pokazać z  różnych punktów widzenia.

Zapraszam też na strony na Facebooku: Słowianie i ukryta historia Polski - Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski google+.png, gdzie są najnowsze informacje

Zainteresowałem się tym tematem, ponieważ najnowsze odkrycia naukowe wskazują, że Słowianie, lub Sławianie (ang. the Slavs), są jedną z  najciekawszych grup etnicznych w  historii ludzkości, a  przy tym ich historia została mocno zmanipulowana i  zmienona.
Największym przekrętem jest twierdzenie historyków i  archeologów, że Słowianie jako grupa etniczna pojawili się około 1500 lat, a  Lachowie / Polacy 1000 lat temu.
Tymczasem zapisy kronikarskie, na szczęście dobrze zsynchronizowane z  bardzo ścisłymi wynikami badań genetyków i  antropologów fizycznych, mówią o  kilku tysiącach lat historii narodu Sarmatów/Scytów/Lachów/Polaków.
Dlatego na tej stronie będę podawał naukowo sprawdzone teorie i  fakty oraz jak najdokładniej sprawdzał te, które są trudne do udowodnienia czy zaprzeczenia.
Zdałem sobie sprawe, że badania Słowiańszczyzny i  śledzenie prawdziwej historii Polski wymagają ogromnej interdyscyplinarnej wiedzy.
Aby ustalić prawdę o  naszych dziejach nie wystarczy być na przykład tylko historykiem, socjologiem, archeologiem, antropologiem, religioznawcą, lingwistą, heraldykiem, ekologiem, genetykiem historycznym czy antropologiem.
Trzeba pojęciami tych i  innych nauk władać dość biegle, a  także mieć odpowiednią wiedzę.
Nie mówiąc o  potrzebie posiadania temperamentu badacza, poszukiwacza, wręcz detektywa, talentu publicystycznego i  polemicznego oraz kwalifikacji ideowych i  moralnych, czyli po prostu uczciwości.
Ta ostatnia jest zdecydowanie najważniejsza.
Dlatego istnieje pilna potrzeba wykształcenia szerokiego grona osób, najlepiej całego Narodu :-) w  tych dziedzinach.
Dopóki nie zostaną założone interdyscyplinarne placówki badawcze, naukowe i  edukacyjne, czyli Uniwersytety Słowiańskie i  Polskie, my Polacy chcący poznać przeszłość naszego Narodu zmuszeni jesteśmy do prowadzenia indywidualnie pracy od podstaw.
Na szczęście podstawową pracę wykonuje już kilku bardzo kompetentnych badaczy, krórzy są powszechnie znanymi autorytetami w  środowisku oraz szersze grono wspomagających ich fascynatów.
A w  zasadzie powinienem napisać "kilkoro badaczy", bo panie też są aktywne.
Myślę, że przede wszystkim należy propagować pracę tych Pań i  Panów.
Ta strona z  moim zamyśle, systematyzując potrzebną wiedzę, ma być przewodnikiem dla początkujących i  wspierać takie działania.
Wiem, że zamierzenie jest wielkie, dlatego zaczynam od rzeczy prostych, podstawowych, co nie znaczy, że niekotrowersyjnych.
Na początek ta wiedza nie musi być na poziomie uniwersyteckim, wystarczą podstawowe informacje, ale z  wielu dziedzin.
Zapraszam do zgłębiania historii i  kultury Słowian i  Polaków.
Naprawdę warto.
Może macie jakieś dobre pomysły, jeżeli tak, to piszcie i  dzwońcie.

Marian Nosal
Autor portalu www.SlowianieiUkrytaHistoriaPolski.pl / www.slowianie24.pl
oraz Kanału Youtube: MarianNosalTV - Słowianie i  Ukryta Historia Polski
www.youtube.com/channel/UCwZ300lEjY4pyTad-fJ2OWg/


zobacz:

Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Wstęp do portalu Slowianie i Ukryta Historia Polski google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal