Słowianie i ukryta historia Polski

   wersja do druku 
Powrót na stronę główną » Propaganda polska i słowiańska » Wielka Lechia i brak prawa moralnego historyków polskich do mówienia o Polsce i o słynnym, pradawnym Imperium Lechitów - film MarianNosalTV 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i brak prawa moralnego historyków polskich do mówienia o Polsce i o słynnym, pradawnym Imperium Lechitów - film MarianNosalTV youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i brak prawa moralnego historyków polskich do mówienia o Polsce i o słynnym, pradawnym Imperium Lechitów - film MarianNosalTV facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i brak prawa moralnego historyków polskich do mówienia o Polsce i o słynnym, pradawnym Imperium Lechitów - film MarianNosalTV google+.png
☼ Bardzo proszę o  wsparcie tego projektu… kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

Wielka Lechia i  brak prawa moralnego historyków polskich do mówienia o  Polsce i  o słynnym, pradawnym Imperium Lechitów - film MarianNosalTV

Film ten jest odpowiedzią na liczne pytania pana Jakuba Linettego, a  szczególnie na pytanie najciekawsze, o  moją moralność: "…Na jakiej podstawie formuuje Pan tak ostre stwierdzenie, że polscy historycy są "antypolscy"? To pytanie należy rozumieć na dwa sposoby. Tzn. Co daje Panu moralną legitymację do osądzania czy jakaś działalność polskich uczonych jest "antypolska"? Czy Pański życiorys upoważnia Pana do stawiania się w  roli "autorytetu moralnego"?… " (pisownia oryginalna). Mam nadzieję, że moja filmowa odpowiedź jest wyczerpująca.

W filmie zrobiłem błąd, za który przepraszam, na razie pan Linetty jest magistrem i   chyba doktorantem, a   nie doktorem, jak mówiłem.
Awansowałem Go przedwcześnie :-)


https://youtu.be/hXTZFAWMl0k

Tu podaję zapis rozmowy mojej z  Panem doktorem Jakubem Linetty z  Youtube, bo w  filmie pytania czytałem na wyrywki i  kilku zdań chyba nie odczytałem:

" Jakub Linetty
Jakub Linetty
4 dni temu
Nurtuje mnie kolejna kwestia - jak się miał pobyt i  wędrówka germańskich Gotów znad Bałtyku nad Morze Czarne, do Imperium Lechickiego? Dumni Lechici pozwolili Gotom na dowolne przemieszczenie się po swoim terytorium?
MarianNosalTV - Słowianie i  ukryta historia Polski
MarianNosalTV - Słowianie i  ukryta historia Polski
3 dni temu
Ja niestety jestem inwalidą wzroku i  dlatego nie mogę odpisywać długimi tekstami.Ale ponieważ Pana pytania są ciekawe, to mogę odpowiedzieć w  dłuższym filmie.Proszę zebrać te wszystkie kwetie i  odpowiempozdrawiam
Jakub Linetty
Jakub Linetty
2 dni temu
Dobrze. Bardzo mnie cieszy Pańskie zapewnienie. Zatem rekapitujując wszystkie kwestie i  dodając kilka nowych:
1. jak się miał pobyt i  wędrówka germańskich Gotów znad Bałtyku nad Morze Czarne, do Imperium Lechickiego? Dumni Lechici pozwolili Gotom na dowolne przemieszczenie się po swoim terytorium? Bo według dobrze ugruntowanej wiedzy Goci byli plemieniem wschodniogermańskim i  posługiwali się językiem zaliczanym do germańskich.
2. Na jakiej podstawie formuuje Pan tak ostre stwierdzenie, że polscy historycy są "antypolscy"? To pytanie należy rozumieć na dwa sposoby. Tzn. Co daje Panu moralną legitymację do osądzania czy jakaś działalność polskich uczonych jest "antypolska"? Czy Pański życiorys upoważnia Pana do stawiania się w  roli "autorytetu moralnego"? Druga płaszczyzna dotyczy tego - jakie to działanie tych uczonych uważa Pan za "antypolskie"? Czy może być historyk, który wg Pana nie jest "Antypolski", a  jednocześnie nie wierzy w  legendarne przezazy Kadłubka, w  kronikę Prokosza i  ogólnie w  istnienie Imperium Lechickiego? Czy przeciwnie - niewiara w  te rzeczy jest wystarczające do uznania za "antypolonizm"?
3. Skąd czerpie Pan wiedzę o  ustroju rzekomego "imperium lechickiego"? Czy drogą poznania mistycznego? Czy jest to droga naukowa - tzn analiza źródeł historycznych i  archeologicznych? Jeśli ta druga droga, to proszę się ustosunkowaćv do kolejnego pytania
4. Czy miał Pan kiedykolwiek do czynienia z  autentycznym źródłem historycznym, w  postaci jakiegoś rękopisu? Czy korzysta Pan z  zasobów archiwów i  bibliotek? Czy ma Pan doświadczenie w  pracy ze źródłami historycznymi? Czy poznał Pan metody pracy ze źródłami historycznymi i  zasady edytorskie źródeł historycznych? Czy brał Pan kiedykolwiek udział w  wykopaliskach archeologicznych, bądź chociaż zwiedzał stanowisko archeologiczne w  trakcie badań? Czy analizował Pan zespoły zabytków ruchomych, np ceramiki?
5. Jakiego rodzaju zabytki archeologiczne na terenie dzisiejszej Polski uznałby Pan za lechickie, a  jakie za obce?
6. Jakiego rodzaju argument mógłby przekonać Pana do tego, że imperium lechickie nie istniało?
7. Skoro kronikarze niemieccy wspominali o  imperium awarskim i  huńskim (jak Pan sam twierdzi), to dlaczego mieliby milczeć o  imperium lechickim.
8. Jak wygląda Pana wykształcenie historyczne? Czy kształcił się Pan w  tym zakresie na poziomie wyższym?
Pozdrawiam
Jakub Linetty
MarianNosalTV - Słowianie i  ukryta historia Polski
MarianNosalTV - Słowianie i  ukryta historia Polski
1 sekundę temu
Bardzo dziękuję. Bedę w  wyjazdach, ale potem odpowiem na pytania. "

Był to cytat z  komentarzy pod moim filmem "Wielka Lechia oraz dlaczego historycy polscy zaprzeczają istnieniu Imperium Lechitów cz. 1" na Youtube"


https://www.youtube.com/watch?v=RNUtex4XA48&lc=UgwdBkXyP_Js9EuWhjt4AaABAg


zobacz:

Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i brak prawa moralnego historyków polskich do mówienia o Polsce i o słynnym, pradawnym Imperium Lechitów - film MarianNosalTV youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i brak prawa moralnego historyków polskich do mówienia o Polsce i o słynnym, pradawnym Imperium Lechitów - film MarianNosalTV facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i brak prawa moralnego historyków polskich do mówienia o Polsce i o słynnym, pradawnym Imperium Lechitów - film MarianNosalTV google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal