Słowianie i ukryta historia Polski

   wersja do druku 
Powrót na stronę główną » Ludzie: Polacy, Słowianie i inni Ważni Obywatele tej Ziemi » Maciej Bogdanowicz » O sprostowaniu pana Macieja Bogdanowicza i o moim prawie do mówienia prawdy 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - O sprostowaniu pana Macieja Bogdanowicza i o moim prawie do mówienia prawdy youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - O sprostowaniu pana Macieja Bogdanowicza i o moim prawie do mówienia prawdy facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - O sprostowaniu pana Macieja Bogdanowicza i o moim prawie do mówienia prawdy google+.png
☼ Bardzo proszę o  wsparcie tego projektu… kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

O sprostowaniu pana Macieja Bogdanowicza i  o moim prawie do mówienia prawdy

Znany polski historyk i  współautor blogu rudaweb.pl , kiedy pierwszy raz tak Go nazwałem nadesłał swoje votum separatum, jak następuje:

"Panie Marianie,
bardzo Pana proszę o  usunięcie z  artykułu frazy "Znany polski historyk", ze zdania:
"Znany polski historyk i   współautor blogu rudaweb.pl, pan Maciej Bogdanowicz, rozwinął te tezy i   zwrócił uwagę na zbieżność teorii o   kolonizacyjnym charakterze rondeli z   zapiskami dawnych kronikarzy, na przykład Jana Długosza."
Nie jestem historykiem, tym bardziej znanym, w  sensie akademickim, bowiem tylko studiowałem historię i  ani dnia nie pracowałem w  tej profesji - czy jako naukowiec, czy nawet nauczyciel bądź archiwista. Znany historyk to np. Henryk Samsonowicz, a  nie Maciej Bogdanowicz :) …"

Potem w  rozmowie telefonicznej pan Maciej wyjaśnił, że Jego zdaniem historykiem, w  potocznym tego słowa znaczeniu jest:
1) osoba pracująca w  tej dziedzinie naukowo
2) nauczyciel historii
3) pracownik badawczy np. archiwów państwowych

Ponieważ jednak ja twierdziłem, że dla mnie historykiem jest ten, który mówi prawdę, zgodnie z  najnowszymi odkryciami naukowymi i  zgodnie z  warszatem historyka, a  nie ten, który ma tytuły i  bierze za swoje wypociny pieniądze, oraz że w  moim artykule mam prawo do wyrażania własnego zdania, to zgodził się na pozostawienie takie formy, ale koniecznie z  Jego sprostowaniem.

Dlatego w  moich artykułach będę to sprostowanie zamieszczał.

A teraz powiem, dlaczego pana Macieja Bogdanowicza uważam, za historyka i  to wybitnego.

Sądzę tak, ponieważ, mimo że uprawia on inny zawód, to jednak w  ciągu ostatnich kilku lat stworzył wiele prac, co prawda, popularno-historycznych, ale moim zdaniem takich, które mają wielką szansę, na to, by zmienić oficjalnie uprawianą i  głoszoną historię Polski i  całej Słowiańszczyzny.

Jego wiedza i  warsztat historyka, a  szczególnie twórcze podejście do zastosowania nowych nauk pomocniczych historii, takich, jak genetyka, antropologia fizyczna i  językoznawstwo, spowodowały, że dokonał On wielu naprawdę rewolucyjnych, ale też dobrze uzasadnionych odkryć historycznych.

Jest bardzo prawdopodobne, że już za kilka lat, kiedy stary paradygmat, który mówił, że Słowianie przyszli do Europy Środkowej w  V-VII wieku naszej ery, upadnie z  hukiem, w  świetle nowych odkryć naukowych, pan Maciej Bogdanowicz zacznie być powszechnie uważany za jednego z  prekursorów przełomu, który niewątpliwie nastąpi.

Poza tym, coraz częściej, autorzy, uznawani za "prawdziwych historyków", czy naukowców z  dziedzin pokrewnych historii, zaczynają głosić tezy takie same lub bardzo podobne, do tych, które wcześniej głosił pan Bogdanowicz.

Można tu wspomnieć najbardziej znanych autorów ksiażek: prof. dr. hab. Mariusza Kowalskiego i  Bogusława Andrzeja Dębka, czy o  dziwo… samego, wspomnianego w  emailu do mnie, przez pana Bogdanowicza profesora Henryk Samsonowicza !!!

Dlatego uważam , że wkład pana Bogdanowicza w  odkłamywanie historii Polski jest bardzo ważny, a  niektóre jego tezy są nowatorskie i  dobrze poparte warsztatem historyka.

Natomiast, to że jest znany jest dla mnie oczywiste, bo w  wielu mediach słowiańskich i  polskich jego artykuły ukazują się regularnie, a  wyniki jego prac są tam powszechnie uznawane.

A ci Polacy, którzy Go nie znają, moim zdaniem, wkrótce Go poznają i  będą z  tego powodu bardzo zadowoleni.

Jak widać, z  jego emaila, pan Maciej Bogdanowicz jest też człowiekiem skromnym, ale nie jest to ta pozytywna cecha, za którą cenię Go najbardziej.

Moim zdaniem przede wszystkim cechuje Go wielka interdyscyplinarna wiedza, kultura wypowiedzi, umiejętność samodzielnego myślenia, wiązania faktów i  wyprowadzania właściwych wniosków.

Przy czym nie chciałbym tu sugerować, że pan Maciej Bogdanowicz jest jedynym autorem, który właściwie odkrywa tajemnice historii Polski.

Takich ekspertów jest więcej, na przykład prekursor i  główna na tej drodze postać, pan Czesław Białczyński, ale nie widzę powodu, aby rolę pana Bogdanowicza umniejszać.

Marian Nosal
Warszawa 22 październik 2018 roku


zobacz:

Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - O sprostowaniu pana Macieja Bogdanowicza i o moim prawie do mówienia prawdy youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - O sprostowaniu pana Macieja Bogdanowicza i o moim prawie do mówienia prawdy facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - O sprostowaniu pana Macieja Bogdanowicza i o moim prawie do mówienia prawdy google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal