Słowianie i ukryta historia Polski

   wersja do druku 
Powrót na stronę główną » Historia Słowian » Różne wyjaśnienia pochodzenia słowa "Słowianie" » Słowianie, to naród składajacy się głównie z osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława" 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, to naród składajacy się głównie z osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława" youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, to naród składajacy się głównie z osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława" facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, to naród składajacy się głównie z osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława" google+.png
☼ Bardzo proszę o  wsparcie tego projektu… kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

Słowianie, to naród składajacy się głównie z  osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława"

Rzeczywiście, większośc imion słowiańskich kończy się na "sław" albo "sława".

Stanisław, Mieczysław, Bolesław, Władysław, Bronisław… i  wiele innych

Również Bronisława, Stanisława, Władysława, Bogusława i  inne "Sławy".

Słysząc ciągle te końcówki słowiańskich imion reprezentanci narodów Słowianom sąsiednich nie mieli innego wyjscia - musieli ich nazwać "Slavami", skąd powstało słowo Sławianin / Słowianin, po angielsku dokładnie "Slav".

I w  ten sposób sława poszczególnych Słowian i  Słowianek stała się imieniem całej grupy narodów słowiańskich.

Na podobnej zasadzie, od najbardziej popularnych i  charakterystycznych imion występujących w  danym narodzie, wszystkich Niemców w  Polsce, co prawda trochę złośliwie, nazywano Frycami, i  podobnie w  Niemczech, wszystkich Rosjan nazywano Iwanami.

Teoria ta ma trochę wspólnego z  teorią mówiącą, że słowo Słowianie pochodzi własnie od wielkiej sławy tego narodu wśród narodów starożytnych.


zobacz:

Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, to naród składajacy się głównie z osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława" youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, to naród składajacy się głównie z osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława" facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, to naród składajacy się głównie z osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława" google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal