Słowianie i ukryta historia Polski


Powrót na stronę główną » Historia Słowian » Różne wyjaśnienia pochodzenia słowa "Słowianie" » Słowianie, czy Sławianie, oto jest pytanie! - film MarianNosalTV
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, czy Sławianie, oto jest pytanie! - film MarianNosalTV youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, czy Sławianie, oto jest pytanie! - film MarianNosalTV facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, czy Sławianie, oto jest pytanie! - film MarianNosalTV google+.png
☼ Bardzo proszę o  wsparcie tego projektu… kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

Słowianie, czy Sławianie, oto jest pytanie! - film MarianNosalTV

Temat ten podejmuję, ponieważ wiele osób, głównie widzowie moich filmów na Youtube, zadaje mi pytania w  stylu "Panie Marianie wszystko jest piękne, ale że tak znakomity znawca naszej historii jak pan mówi Słowianie a  nie SŁAWIANIE nie pojmuję. Proszę mi to wyjaśnić." A  więc, mimo że może nie jestem aż tak znakomitym znawcą Dziejów Polski :-), to jednak w  miarę moich możliwości wyjaśniam, jak następuje…


https://youtu.be/KvnEdOmeTQ0

Sławna Słowiańska, Sławiona Słowiańskim Sławnym Słowem Sławian Ślągwiasta, czyli Wilgotna Święta Góra Ślęża tym razem w objęciach promieni Zachodzącego Słońca czyli Światła Świata naszego Układu Słonecznego pierwotne spotkanie Yin i Yang, czyli Wilgotnej Ziemi ze Światłem Słońca 17 Września 2018 wieczorem Śleża ujęta oczywiście, jak zwykle ostatnio u mnie, z drogi Wrocław-Kłodzko Jeżeli pierwsze trzy wiersze tego tekstu sprawiają Ci problem w czytaniu, powtórz je na głos 100 razy, doskonaląc wymowę swojego języka Fot. Marian Nosal
Sławna Słowiańska, Sławiona Słowiańskim Sławnym Słowem Sławian
Ślągwiasta, czyli Wilgotna
Święta Góra Ślęża
tym razem w objęciach promieni Zachodzącego Słońca
czyli Światła Świata naszego Układu Słonecznego
pierwotne spotkanie Yin i Yang, czyli Wilgotnej Ziemi ze Światłem Słońca
17 Września 2018 wieczorem
Śleża ujęta oczywiście, jak zwykle ostatnio u mnie, z drogi Wrocław-Kłodzko
Jeżeli pierwsze trzy wiersze tego tekstu sprawiają Ci problem w czytaniu,
powtórz je na głos 100 razy, doskonaląc wymowę swojego języka
Fot. Marian Nosal

Dla mnie wersja naszego miana własnego nie jest aż tak istotna, ponieważ uznaję obydwie jego odmiany za równoważne.

Nie jednakowo ważne, ale RÓWNOWAŻNE.

Czasami, jak najbardziej, mówię też i  piszę "Sławianie".

Używam jednego z  tych słów w  zależności od kontekstu: czy bardziej chcę podkreślić naszą Sławę, czy też nasze Słowo, czyli nasz wkład do kultury języka.

"Sława", to nasza Słowiańska kultura, nie tylko materialna, ale głównie duchowa, która przez co najmniej kilka tysięcy lat nadawała ton kulturze euroazjatyckiej.

Zaś "Słowo", to narzędzie, które tę kulturę przenosiło.

Uważam, że Sławi się zazwyczaj Słowem, i  stąd wynika, że jesteśmy zarówno Słowianami, jak i  Sławianami.

A ważność naszego języka, czyli Słowa, była tak wielka, że aż Sławna!

Czyli obydwie te nazwy są prawie SYNONIMAMI.

Obydwie oznaczają trochę inne aspekty, czyli, po polsku, inne strony, naszej Słowiańskiej kultury, naszego sposobu istnienia.

Byliśmy znani zarówno z  biegłego operowania Słowem, jak i  z naszej Sławy oraz z  do niej dążenia.

Poza tym Sławianie byli też skrajnie słowni i  honorowi (a więc żądni Sławy), co też jest następnym argumentem na równoważność mian Słowianin i  Sławianin.

Byli tak słowni i  uczciwi, że na przykład Słowianie-Wandale z  terenów nadwiślańskich nie zajmowali ziem opuszczonych i  niezajmowanych już, przez ich byłych sąsiadów, Wandali, którzy przenieśli się do Kartaginy, nawet po kilkudziesięciu latach.

Nasz język słowiański był i  jest podstawą do powstania wszystkich języków indoeuropejskich.

Tak twierdzą językoznawcy współcześni, którzy odrzucają już sztucznie narzucony nauce, przez propagandę niemiecką, prymat języków "germańskich" i  romańskich.

Bogactwo języka Słowian/Sławian było tak wielkie, w  porównaniu z  językami narodów sąsiednich, że narody te nazywały nas zarówno Sławianami, jak i  Słowianami.

Byliśmy i  będziemy nadal Sławni Słowem.

Żartobliwie mówiąc, typowe imiona nasze powinny brzmieć "Sławosłow" lub "Słowosław".

Szukanie sporu w  tym miejscu wydaje mi się niepotrzebne.

Mamy naprawdę wiele ważniejszych problemów do omówienia.

Ale jeżeli ktoś ma jakieś poważne i  nowe argumenty za jedną z  wersji naszego rodowego miana, to zapraszam do dyskusji.

W tej chwili uważam, że ważniejsze jest, abyśmy odzyskali dawną Sławę i  nie zagubili naszego Słowa, czyli wspaniałego naszego języka.

Myślmy nad tym, żeby nie dać sie depopulować, deideizować, degenerować, deekonomizować i  dekulturować.

Po polsku brzmi to tak: nie dać się zabijać, odduchawiać (czyli odbierać nam naszą duchowość), odczłowieczać, okradać i  odbierać nam naszą kulturę.

Sytuacja przypomina mi słynny mickiewiczowski spór "golone, czy strzyżone", w  sytuacji, kiedy obydwie strony sporu toną.

Na koniec podaję jeszcze dwa przykładowe uzasadnienia, rzadziej używanego, miana "Sławianie".

Więc dla równowagi drodzy Sławianie:

1) Słowianie / Sławianie, to ludzie Sławy

Tu wyjaśnienie nazwy jest proste. Słowianie sami tak siebie nazywali z  powodu słowa, które bardzo dobrze ich charakteryzowało.

Oni byli po prostu sławni ze swoich osiągnięć społecznych, wojennych, rolniczych, przemysłowych, duchowych i  innych.

Gdyby ktoś miał wątpliwości, to proszę sprawdzić, że wielkie imperia Lechitów, Persów, Hindusów i  inne założyli właśnie Scytowie / Ariowie / Sarmaci / Alanowie / Awarowie / Hunowie / Słowianie.

Dowodzą tego również współczesna badania genetyczne.

Na przykład starożytne święte teksty indyjskie mówią, że kulturę Indii tworzyli Ariowie - lud przybyły z  północy.

A badania genetyczne kast panujących w  tym kraju potwierdzają obecność nawet 80% haplogrupy słowianskiej R1a w  ich genotypie.

Słowianie promieniowali swoją obecnością i  kulturą, również w  Europie, co widać w  nazwach geograficznych spotykanych na przykład na terenie dzisiejszych Niemiec, Francji i  Hiszpanii.

Oraz w  genotypie osób zmarłych tysiące lat temu na przykład na terenie całych współczesnych Niemiec.

Tak, przy takim rozmachu terytorialnym, kulturalnym i  duchowym musieli być sławni.

2) Słowianie, to naród składajacy się głównie z  osobników, których imiona kończa się na "sław" lub "sława"

Rzeczywiście, większośc imion słowiańskich kończy się na "sław" albo "sława".

Stanisław, Mieczysław, Bolesław, Władysław, Bronisław… i  wiele innych

Również Bronisława, Stanisława, Władysława, Bogusława i  inne "Sławy".

Słysząc ciągle te końcówki słowiańskich imion reprezentanci narodów Słowianom sąsiednich nie mieli innego wyjscia - musieli ich nazwać "Slavami", skąd powstało słowo Sławianin / Słowianin, po angielsku dokładnie "Slav".

I w  ten sposób sława poszczególnych Słowian i  Słowianek stała się imieniem całej grupy narodów słowiańskich.

Na podobnej zasadzie, od najbardziej popularnych i  charakterystycznych imion występujących w  danym narodzie, wszystkich Niemców w  Polsce, co prawda trochę złośliwie, nazywano Frycami, i  podobnie w  Niemczech, wszystkich Rosjan nazywano Iwanami.

Teoria ta ma trochę wspólnego z  teorią mówiącą, że słowo Sławianie pochodzi własnie od wielkiej sławy tego narodu wśród narodów starożytnych.
---------------------------------------------------------------------------------------
A jeżeli komuś miano "Sławianie" wydaje się trochę dziwaczne i  pretensjonalne, to zapraszam na wspaniały kanał Youtubowy BezChaosowania, gdzie można posłuchać równie wspaniałego czytania książki dr  Jana Sasa Zubrzyckiego: "Nie Słowianie a  Sławianie [1924] Książka Mówiona (dr Jan Sas Zubrzycki)", w  wykonaniu Czesława Michałowskiego:


https://www.youtube.com/watch?v=MA85u21BTBY

Bardzo ten film polecam, ponieważ jest w  nim wiele argumentów na Sławienie i  nazywanie Słowian Sławianami.

Sam ten film obejrzałem, a  w zasadzie wysłuchałem już kilka razy.

Również dlatego, że jednym z  filarów Polskości jest nasz język, a  słuchanie tego nagrania jest jak słuchanie muzyki i  mogę melodyjność głosu lektora porównać tylko do wspaniałej, podobnej do płynności ruchu fal rzeki Niemen, melodii białoruskiego akcentu Czesława Niemena właśnie.

Kiedy, dawno temu, słuchałem wypowiedzi i  śpiewu Czesława Niemena, to jego ton wydawał mi się troche pretensjonalny i  sztuczny (jak to u  artysty).

Dopiero po wysłuchaniu nagrań Czesława Michałowskiego, na kanale BezChaosowania, stwierdziłem, że jest to po prostu melodia Słowa Polskiego Polaków znad Niemna.

Melodia ta, podobnie jak akcent Lwowiaków i  Wilniaków są już w  Polsce na wyginięciu.

Chrońmy te perełki i  świadectwa historii, bo jest ich już coraz mniej!

Ten film, to typowy przykład Sławienia Słowem Sławian, od którego zacząłem cały ten artykuł i  tym chcę go zakończyć.

Marian Nosal
Warszawa, 6 października 2018 roku


zobacz:

Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, czy Sławianie, oto jest pytanie! - film MarianNosalTV youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, czy Sławianie, oto jest pytanie! - film MarianNosalTV facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Słowianie, czy Sławianie, oto jest pytanie! - film MarianNosalTV google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal


© Marian Nosal 2016, Czas generacji strony: 13.4 ms. Ostatnia aktualizacja: 2024-11-17 18:48