Słowianie i ukryta historia Polski

   wersja do druku 
Powrót na stronę główną » Genetyka archeologiczna i historyczna » Spór autochtonistów z allochtonistami w kwestii pochodzenia Słowian w świetle odkryć genetyki historycznej 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Spór autochtonistów z allochtonistami w kwestii pochodzenia Słowian w świetle odkryć genetyki historycznej youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Spór autochtonistów z allochtonistami w kwestii pochodzenia Słowian w świetle odkryć genetyki historycznej facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Spór autochtonistów z allochtonistami w kwestii pochodzenia Słowian w świetle odkryć genetyki historycznej google+.png
☼ Bardzo proszę o  wsparcie tego projektu… kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

Spór autochtonistów z  allochtonistami w  kwestii pochodzenia Słowian w  świetle odkryć genetyki historycznej

Genetycy historyczni w  swoich badaniach nie znajdują większych różnic miedzy genotypem szczątków zmarłych osób na terenie między Odrą i  Wisłą w  tak zwanym "okresie rzymskim" i  w średniowieczu. Chodzi tu głównie o  chromosom Y przekazywany w  męskiej linii, tak zwane Y-DNA.

Oznacza to, że nie było żadnej wielkiej "wędrówki ludów", a  przodkowie Słowian mieszkali na tych terenach już od starożytności.

W ten sposób genetycy, podobnie jak antropologowie fizyczni zaprzeczają tak zwanej teorii allochtonicznej.

Ich badania popierają natomiast tezy tak zwanej teorii autochtonicznej.

W skócie: teoria autochtoniczna mówi, że Słowianie mieszkali między Odrą i  Wisłą już w  dalekiej starożytnosci, a  na pewno w  tak zwanym okresie rzymskim.

Teoria allochtoniczna mówi natomiast, że Słowianie - przodkowie Polaków przybyli na ziemie Polski dopiero około wieku 5 naszej ery.

Warto zwrócić uwagę, że antropologia fizyczna i  genetyka w  przeciwieństwie do historii i  archeologii są naukami ścisłymi i  przedstawiciele wyżej wymienionych nauk powinni swoją fantazje badawczą ograniczać do tych teorii, które są zgodne z  wynikami badań nauk ścisłych.

Niestety niektórzy naukowcy nadal idą w  zaparte i  twierdzą, że Słowianie przyszli na tereny współczesnej Polski dopiero około V wieku naszej ery.

Z punktu widzenia nauk ścisłych takie teorie są po prostu fantastyką naukową.

W nauce akademickiej istnieje pewna bezwładność i  pewne zupełnie nieuzasadnione teorie, postałe na przykład w  18, 19 i  20 wieku n.e. są nadal pielęgnowane i  rozwijane również w  nauce polskiej.

Marian Nosal
Warszawa 1 stycznia 2017Komentarze do tego artykułu na Facebooku z  23 V 2017:
www.facebook.com/SlowianieiukrytahistoriaPolski/

Jacek Jagodziński Jednym słowem aby uprościć allochtoniczna teoria jest jakby niemiecka, żeby nie napisać faszystowska i  każdy ją popierający jest .... czy coś może pokręciłem?
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · Wiadomość · 1 godz.

Słowianie i  ukryta historia Polski
Słowianie i  ukryta historia Polski TAK, to prawda w  kontekscie historycznym, czyli tak dawniej było. Ale prawdą tez jest, że aktualnie naukowcy niemieccy są uczciwsi (bardziej na bieżąco niż "naukowcy polscy", którzy czekają, aż zobaczą skąd nadejdzie kasa)
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 1 godz. · Edytowany

Słowianie i  ukryta historia Polski
Słowianie i  ukryta historia Polski Tak, w  zwiazku z  tym PRAWIE kazdy polski historyk jest rzeczywiscie … i  tu różne słowa, na przykład "nieuczciwy"
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 1 godz. · Edytowany

Jacek Jagodziński
Jacek Jagodziński To trzeba być dobitnym kto popiera, trwa w  teorii allochtonicznego pochodzenie polaków jest faszystą! lub kultywuje niechlubna ich propagandę.
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · Wiadomość ·
1
· 1 godz.
zobacz:

Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Spór autochtonistów z allochtonistami w kwestii pochodzenia Słowian w świetle odkryć genetyki historycznej youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Spór autochtonistów z allochtonistami w kwestii pochodzenia Słowian w świetle odkryć genetyki historycznej facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Spór autochtonistów z allochtonistami w kwestii pochodzenia Słowian w świetle odkryć genetyki historycznej google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal