Słowianie i ukryta historia Polski


Powrót na stronę główną » Kultura i sztuka oraz cywilizacja Słowian i Polaków » Chemia i przemysł chemiczny
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Chemia i przemysł chemiczny youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Chemia i przemysł chemiczny facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Chemia i przemysł chemiczny google+.png
☼ Bardzo proszę o  wsparcie tego projektu… kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

Chemia i  przemysł chemiczny w  Lechii i  w dawnej Polsce

Okazuje się, że dawna Polska, pierwotnie zwana Lęchią, była nie tylko potęgą przemysłową, militarną, ale też chemiczną. I  to zarówno w  dziedzinie nauk chemicznych, jak i  jako europejski i  światowy potentat w  produkcji wysoko przetworzonych produktów chemicznych.

Mariusz Agnosiewicz w  swoim artykule "Zapomniane dzieje: dawna Polska chemią stała" na stronie www.racjonalista.pl dokładnie omawia te tematy.

Omawia też przyczyny zapomnienia o  kluczowej roli Polski w  rozwoju chemii i  przemysłu chemicznego.

Główną przyczyną była oczywiscie polityka zaborców i  innych, "lepszych", Zachodnich państw europejskich.

Myślę, że dla wielu osób, nawet interesujących się historia Polski tekst ten będzie szokujący.

Niestety szokuje on skalą zaniedbań w  promowaniu myśli polskiej przez historyków i  inne osoby odpowiedzialne za propagandę i  tak zwaną politykę historyczną III RP.

Literatura:

1) Mariusz Agnosiewicz
Zapomniane dzieje: dawna Polska chemią stała
www.racjonalista.pl/kk.php/s,10140zobacz:


Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Chemia i przemysł chemiczny youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Chemia i przemysł chemiczny facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Chemia i przemysł chemiczny google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal


© Marian Nosal 2016, Czas generacji strony: 115.9 ms. Ostatnia aktualizacja: 2019-10-16 14:26