Słowianie i ukryta historia Polski

   wersja do druku 
Powrót na stronę główną » Historia Lechii » Wielka Lechia i niezbite pisane (ze źródeł pisanych) dowody naukowe na istnienie  Imperium Lechitów w Europie już od wczesnej starożytności - tekst w przygotowaniu - proszę jeszcze nie czytać ! 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o Słowianach i ukrytej historii Polski, podaj swój email:

M E N U:
☼ Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i niezbite pisane (ze źródeł pisanych) dowody naukowe na istnienie  Imperium Lechitów w Europie już od wczesnej starożytności - tekst w przygotowaniu - proszę jeszcze nie czytać ! youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i niezbite pisane (ze źródeł pisanych) dowody naukowe na istnienie  Imperium Lechitów w Europie już od wczesnej starożytności - tekst w przygotowaniu - proszę jeszcze nie czytać ! facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i niezbite pisane (ze źródeł pisanych) dowody naukowe na istnienie  Imperium Lechitów w Europie już od wczesnej starożytności - tekst w przygotowaniu - proszę jeszcze nie czytać ! google+.png
☼ Jeżeli chcesz wesprzeć ten projekt, kliknij tutaj
☼ Krótki adres tego portalu, to: slowianie24.pl ☼

Wielka Lechia i  niezbite pisane (ze źródeł pisanych) dowody naukowe na istnienie Imperium Lechitów w  Europie już od wczesnej starożytności - tekst w  przygotowaniu - proszę jeszcze nie czytać !

Celem niniejszego artykułu wstępnego i  następnych tekstów oraz filmów z  tej serii jest uporządkownie językoznawczych naukowych dowodów na istnienie naszej wielkiej słowiańskiej przeszłości i  zaprzeczenie tezie, jakoby Polska powstała dopiero 1000 lar temu. W  tej chwili spór o  istnienie lub nieistnienie Wielkiej Lechii, nazywanej również czasami mianem Imperium Lechitów moim zdaniem koncentruje się na dwu podstawowych kwestiach: 1) autochtonizmie lub allochtonizmie Słowian 2) udowodnieniu istnienia organizmu państwowego lub parapaństwowego Słowian zwanego w  literaturze polskiej Lechią, Wielką Lechią.

Wyróżniony komentarz
Lechosław
7 godzin temu (edytowany)
Skąd wiemy o  Lechitach ? Otóż jako pierwsze zachowane źródło pisane mówi o  nich kronikarz ruski Nestor, ur.1050. Kim byli wg Nestora Lechici, określani przez niego jako Lachowie, która to nazwa do dziś zachowała się na Rusi i  w Rosji ? Otóż Nestor mówi wyraźnie, ze Lachami są wszystkie plemiona zamieszkujące terytorium obecnej Polski, czyli Polanie, Mazowszanie, Lachowie /właściwi/, Pomorzanie a  także Słowianie Połabscy określani jaki Łuticzi czyli Lutycy, do Lachów Nestor zalicza także Wętyczów/Wiatyczy i  Radymiczów, dwa plemiona lechickie żyjące w  okolicach Moskwy. Tak więc dla Nestora nazwa Lachowie/Lechici jest pojęciem szerszym niż terytorium obecnej Polski.
Podaję za Karolem Potkańskim, badaczem końca XIX i  początku XX wieku. W  r. 1965 ukazał się wybór pism Potkańskiego zatytułowany "Lechici, Polanie, Polska", opatrzony wstępem prof. Gerarda Labudy.
Niech więc nikt nie twierdzi, że Lechici i  Lechia zostaly wymyślone przez oszołomów, jak usiłują ludziom niezorientowanym wmówić etatowi pracownicy UJ.

4

MarianNosalTV - Słowianie i  ukryta historia Polski

MarianNosalTV - Słowianie i  ukryta historia Polski
MarianNosalTV - Słowianie i  ukryta historia Polski
1 godzinę temu
Bardzo cenna uwaga !!!


Serdecznie zapraszam do artykułów i  filmów podających niezbite NAUKOWE dowody na istnienie Imperium Lechitów, które wkrótce pojawią się na kanale Youtube MarianNosalTV pod adresm https://www.youtube.com/channel/UCwZ300lEjY4pyTad-fJ2OWg/ oraz na moim Nowym Portalu Wolnych Słowian i  Wolnych Polaków pod adresem http://www.SlowianieiUkrytaHistoriaPolski.pl lub http://www.slowianie24.pl

Literatura:


zobacz:

Zapraszam też na Youtube: Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i niezbite pisane (ze źródeł pisanych) dowody naukowe na istnienie  Imperium Lechitów w Europie już od wczesnej starożytności - tekst w przygotowaniu - proszę jeszcze nie czytać ! youtube.png oraz na Facebook: Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i niezbite pisane (ze źródeł pisanych) dowody naukowe na istnienie  Imperium Lechitów w Europie już od wczesnej starożytności - tekst w przygotowaniu - proszę jeszcze nie czytać ! facebook.png Google+ Słowianie i ukryta historia Polski - Wielka Lechia i niezbite pisane (ze źródeł pisanych) dowody naukowe na istnienie  Imperium Lechitów w Europie już od wczesnej starożytności - tekst w przygotowaniu - proszę jeszcze nie czytać ! google+.png Nowy portal Wolnych Słowian i   Wolnych Polaków "Słowianie i  ukryta historia Polski" jest w  ciągłej rozbudowie. Zapraszam do lektury, część artykułów jest w  trakcie realizacji. Zapraszam wszystkich Wolnych Ludzi do udziału w  tym projekcie. Piszcie, fotografujcie, kręćcie filmy - opublikuję Wasze Dzieła związane z  losami naszych przodków z  waszym podpisem. Autor strony: Marian Nosal